KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13005026
*
nr 1300 5026
Alexander Langlet
(1870-1953), Sverige
Oljemålning, Häst med hökärra, Signerad, daterad -42. Olja på duk, 38x47 cm
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 19:07:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 08:39:07
1
Vinnande bud
9/1 14:06:01
2
400 kr
9/1 14:06:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Läs mer om Alexander Langlet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander langlet häst med hökärra olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alexander Langlet
nr 1300 5026
Alexander Langlet
(1870-1953), Sverige
Oljemålning, Häst med hökärra, Signerad, daterad -42. Olja på duk, 38x47 cm
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 08:39:07 | 1 | Vinnande bud |
9/1 14:06:01 | 2 | 400 kr |
9/1 14:06:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.Läs mer om Alexander Langlet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander langlet häst med hökärra olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52